Turystyczne

Rowery uniwersalne stworzone do pokonywania dużych odległości zarówno na drogach asfaltowych jak i ubitych leśnych duktach czy szutrze. 28’ koła umożliwiają osiąganie większej prędkości oraz ułatwiają pokrywanie nierówności, natomiast średniej szerokości opony z zazwyczaj drobnym bieżnikiem zapewniają niskie opory toczenia. Stosunkowo wysoka ram...

Rowery uniwersalne stworzone do pokonywania dużych odległości zarówno na drogach asfaltowych jak i ubitych leśnych duktach czy szutrze. 28’ koła umożliwiają osiąganie większej prędkości oraz ułatwiają pokrywanie nierówności, natomiast średniej szerokości opony z zazwyczaj drobnym bieżnikiem zapewniają niskie opory toczenia. Stosunkowo wysoka rama, szersze siodełka, bogata oferta mostów kierownicy oraz samych kierownic zapewnia komfortową pozycję na długich dystansach.

Więcej

Turystyczne Brak produktów w tej kategorii

Subkategorie

  • Trekking

    Rower od uprawiania turystyki, która polega na przemierzaniu bardzo długich, często wielodniowych tras po drogach asfaltowych jak również szutrowych.

    Rower trekkingowy charakteryzuje się kołami 28" z oponami o średniej szerokości zapewniającymi komfort jazdy oraz małe opory toczenia. Stosunkowo wyższa rama w porównaniu do rowerów górskich oraz bogate wyposażenie (bagażniki, błotniki, oświetlenie, sakwy, itp.) sprawia, że jest to rower uniwersalny. Geometria ramy, szersze siodełko (miękkie, żelowe, sprężynowane) oraz mostek z regulacją wysokości i kąta nachylenia kierownicy pozwala na zajęcie wygodnej siedzącej pozycji. Biorąc pod uwagę bogate wyposażenie, waga roweru trekkingowego waha się od 15 do 25 kg.

  • Cross

    Podobnie jak rower trekkingowy jest przeznaczony do dłuższych dystansów po drogach asfaltowych i mocniej ubitych ścieżkach, nie posiadają jednak dodatkowego osprzętu (błotników, lampek, bagażników, aczkolwiek są wyjątki od tej zasady). Kierownica dobrana jest według upodobań użytkownika -  gięta lub prosta. Zazwyczaj doczepiane są do niej rogi . Posiadają koła o rozmiarze 28" do których używa się średniej szerokości opon z bieżnikiem o różnym stopniu agresywności. Pozycja rowerzysty zazwyczaj lekko pochylona.

  • Cross Women's

Strona wykorzystuje pliki cookies.

ePartnerzy Marketingowi