Rowery
Oferujemy szeroki asortyment części i akcesoriów rowerowych, ale również sprawną i fachową obsługę.
Wybór właściwego modelu roweru pod kątem własnych potrzeb i wymagań jest niezwykle ważny. Zależy nam aby każdy nasz klient dokonujący zakupu w naszym sklepie był zadowolony i miał poczucie, że dokonał właściwego wyboru. Chcemy aby wybrany model roweru posłużył Państwu na długie lata i był źródłem wielu niezapomnianych przeżyć.
Dlatego w naszym ...
Wybór właściwego modelu roweru pod kątem własnych potrzeb i wymagań jest niezwykle ważny. Zależy nam aby każdy nasz klient dokonujący zakupu w naszym sklepie był zadowolony i miał poczucie, że dokonał właściwego wyboru. Chcemy aby wybrany model roweru posłużył Państwu na długie lata i był źródłem wielu niezapomnianych przeżyć.
Dlatego w naszym sklepie możecie wybrać wymarzony rower z pośród bogatej oferty znanych i mniej znanych marek w różnych zakresach cenowych. Oferujemy rowery takich marek jak Cannondale, Centurion czy Kross. Nasza oferta to również rowery turystyczne, miejskie, szosowe, dziecięce, rowery wyposażone zarówno w ramy aluminiowe lub karbonowe Nawet najbardziej wymagający klient znajdzie rower spełniający jego oczekiwania.
Sprzedaż rowerów to nasza pasja. Dlatego w razie wątpliwości związanych z zakupem zachęcamy do skorzystania z fachowej pomocy pracowników naszego sklepu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w sprzedaży rowerów, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy w sposób profesjonalny i rzeczowy.
Subkategorie
Rowery MTB (ang. Mountain Terrain Bike), czyli rowery górskie, to sprzęt, którego przeznaczeniem jest jazda w trudniejszym terenie, np. górskie ścieżki, szlaki leśne, specjalne tory przeszkód.
Ramy rowerów MTB występują w różnych kształtach, zależnie od przeznaczenia roweru. Najczęściej spotykanym rodzajem ramy jest hardtail, ze względu na prostotę budowy, niewielką masę oraz niski koszt produkcji i serwisu. W przypadku rowerów służących do bardziej wymagających zjazdów tj. rowery downhillowe stosuje się ramy z pełną amortyzacją (tzw. full suspension). Ramy rowerów górskich wykonywane są najczęściej z aluminium lub włókna węglowego. Klasyczny rower MTB posiada koła 26”, obecnie wypierane rozmiarami 27,5” oraz 29”. Dla zwiększenia trakcji opony w rowerach górskich są szerokie, a stopień agresywności bieżnika dobiera się do warunków terenowych. W rowerach MTB, w zależności od przeznaczenia stosuje się różne typy przełożeń. Konfiguracji jest wiele: mechanizm korbowy może być wyposażony w 1,2 lub 3 tarcze - natomiast stosowane kasety posiadają od 7 do 11 zębatek. Dla poprawy bezpieczeństwa w standardzie montowane są bardzo skuteczne hamulce tarczowe coraz rzadziej V-brake.
Wszechstronne Rowery przełajowe przede wszystkim zostały stworzone jak sama nazwa wskazuje do kolarstwa przełajowego, ale świetnie nadają się do zimowego treningu kolarzy szosowych, jak i w rekreacyjnej jeździe po asfalcie, żwirze czy leśnych ścieżkach. Niska waga ułatwia zawodnikom przenoszenie roweru przez przeszkody terenowe. Zwykle stosuje się ramy aluminiowe lub carbonowe z geometrią zbliżoną do rowerów szosowych. Koła 28” z oponami o szerokości ok. 30 mm z bieżnikiem o różnym stopniu agresywności zapewniają lepszą przyczepność. Skuteczność hamowania zapewniają hamulce tarczowe lub rzadziej szczękowe V-brake czy cantilever. Stosowane układy napędowe zapożyczone z grup szosowych lecz z przełożeniami bardziej terenowymi.
Rowery szosowe przeznaczone są przede wszystkim do szybkiej jazdy po utwardzonych powierzchniach – klasyczne szosy, rowery Triathlonowe oraz torowe, wyjątek stanowią rowery przełajowe, które dzięki szerszej oponie z agresywnym bieżnikiem pozwalają na jazdę w terenie. Na osiągi w tej grupie rowerów mają wpływ odpowiednio skonfigurowane przełożenia, niska masa, geometria ramy, wąskie opony zapewniające małe opory toczenia, pochylona pozycja kolarza dla poprawy aerodynamiki.
Rowery uniwersalne stworzone do pokonywania dużych odległości zarówno na drogach asfaltowych jak i ubitych leśnych duktach czy szutrze. 28’ koła umożliwiają osiąganie większej prędkości oraz ułatwiają pokrywanie nierówności, natomiast średniej szerokości opony z zazwyczaj drobnym bieżnikiem zapewniają niskie opory toczenia. Stosunkowo wysoka rama, szersze siodełka, bogata oferta mostów kierownicy oraz samych kierownic zapewnia komfortową pozycję na długich dystansach.
Rowery miejskie dzielimy na dwie grupy ze względu na budowę i przeznaczenie.
Grupa City zapewni komfortową jazdę bez pośpiechu w wyprostowanej pozycji dzięki obniżonej ramie, wspornikowi z regulacja kąta pochylenia, giętą, szeroką kierownicą, szerokim siodłem oraz pełnym wyposażeniem: oświetlenie, błotniki, bagażnik, osłona łańcucha, podpórka czy koszyk.
Druga grupa to rowery typu Urban. Dzięki niskiej wadze uzyskanej poprzez minimalistyczne wyposażenie , sztywnej konstrukcji ramy oraz pochylonej pozycji zapewniają szybkie i sprawne przemieszczanie się w cyklu miejskim.
Rowery dziecięce w czerech rozmiarach kół (12”-24”). Producenci skupieni byli głównie na zapewnieniu młodym użytkownikom bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Ponadto dużo uwagi poświęcono na dostosowanie stopnia trudności obsługi w zależności od wieku. Kolorowa stylistyka, która przyciąganie uwagę malucha oraz starsze dzieci.